We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Planetarna Moc EP

by Ciemnogrody

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      15 PLN  or more

     

1.
2.
3.
4.
5.
6.

about

CIEMNOGRODY to pierwsze wydawnictwo nowej oficyny STUK Records.

Songs That U Know, bo tak brzmi pełne rozwinięcie nazwy wytwórni to wyjątkowy sublabel cenionego na rynku muzyki elektronicznej U Know Me Records.

STUK to przede wszystkim piosenki, które zadowolić powinny zarówno wyrobionych słuchaczy, jak i tych, którzy na poszukiwania muzyczne nie mogą znaleźć czasu.

STUK Records promuje to co najlepsze w polskiej muzyce rozrywkowej, czego dowodem są otwierające katalog Ciemnogrody.

Ciemnogrody to eksperymentalny projekt flirtujący z alternatywnym popem, realizujący zarazem marzenie o tworzeniu pięknych, szczerych piosenek w rodzimym języku.

Pierwszy epizod historii, będącej efektem kolaboracji kompozytora, Maxa Skiby, z aktorką, Adą Fijał, rozpoczął się od wielkiego wybuchu twórczej energii wyzwolonej kolizją muzyki, mody i kosmosu parę miesięcy temu. Za inspiracje posłużyły podróże w czasie, obce cywilizacje, miejski beton i zimowe, depresyjne sny o nieosiągalnej wiośnie.

Ciemnogrody kotwiczą nad Wisłą przepływające obecnie globalne nurty, na fali fascynacji muz rodzimej przeszłości uwspółcześniają klasyków.
Nie bojąc się szeleszczącego języka, wykorzystują jego rozpoznawalne cechy i bez zbędnej grafomanii pozwalają sobie na zabawę pozostając, mimo wszystko, zrozumiali.

Dzisiaj efekty współpracy zespołu ukazują się dzięki nowo powstałej oficynie STUK Records (Songs That U Know) pod postacią obiektu dość awangardowego, jak na rok 2015, tj. taśmy magnetofonowej (!) zawierającej łącznie 6 nagrań, z czego połowę stanowią remiksy zaproszonych do współpracy gości.

Piosenka "Bezsennie" otrzymała ekskluzywną akustyczną interpretację Karola Strzemięcznego (z popularnego duetu Paula i Karol), z kolei tytułowa "Planetarna Moc" pojawia się na kasecie w jeszcze dwóch tanecznych wersjach, za które odpowiada świeże odkrycie sceny klubowej, czyli niesamowicie zdolny Das Komplex wydający w wytwórniach STEP i FASRAT.

"Planetarna Moc" to kaseta z pierwotnym, pogańskim pulsem, kosmicznym chłodem, szamańskim obłędem, popowym zacięciem oraz tekstami możliwymi do zaśpiewania nawet przez osoby, nie specjalnie znające język polski i przy okazji, mimo zamierzonej konceptualności, nadal łatwo przyswajalna.

Zapraszamy w kosmiczną podróż ze STUKiem i Ciemnogrodami…

credits

released July 28, 2015

Muzyka, Tekst, Aranżacja: Max Skiba
Wokal: Ada Fijał
Chórki: Ada Fijał, Max Skiba
Perkusja w "To Ja": Wojtek Sobura
Mix i Mastering (A1, A2, A3): Sebastian Witkowski
Mastering (B1, B3): Marcin Cisło
Mix i Mastering (B2,): Maciej Goliński
Produkcja: Artur Koryciński

Artwork: Bartosz Szymkiewicz

Specjalne podziekowania dla:
Lufa Ludwina Popielarz, Yulka Wilam, Ania Kuczyńska, Mateusz Modrzejewski, Jurek Zagórski

All Rights Reserved
STUK Records 2015

license

all rights reserved

tags

about

STUK Records Warsaw, Poland

Songs That U Know,

bo tak brzmi pełne rozwinięcie nazwy wytwórni to wyjątkowy sublabel cenionego na rynku muzyki elektronicznej U Know Me Records. STUK to przede wszystkim piosenki, które zadowolić powinny zarówno wyrobionych słuchaczy, jak i tych, którzy na poszukiwania muzyczne nie mogą znaleźć czasu. ... more

contact / help

Contact STUK Records

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Planetarna Moc EP, you may also like: